Preskoči na vsebino

Rakek 1973/74 – 8. razred

24. 03. 2025

Učenci 8. razreda in njihov razrednik Mitja Jenko, slikani ob šolskem igrišču na Rakeku.

Tukaj so učenci že fantje in dekleta. Dekleta so nosila klasične otroške hlačne nogavice, imenovane žabe. Kar se pojavi ena v izredno lepih, nikoli videnih žabah. Vse so hotele izvedeti, kje jih je dobila. Ona pa nič. Samo eni sošolki je potem na samem zaupala, da to niso žabe, ampak nogavice na štrumpantl, kar so tedaj nosile odrasle ženske.

Nasproti šole, za športnim igriščem, so imeli stavbo, v kateri je bila telovadnica, knjižnica in prostor za tehnični pouk. Tja so hodili čez glavno cesto. Učenci sedmih in osmih razredov so lahko pomagali pri delu v šolski knjižnici. Na koncu šolskega leta si lahko dobil nagrado za marljivo delo. To je bila knjiga s posvetilom.

Razrednik Mitja Jenko.

  • Čepijo: Jeronim-Romi Stržaj (Unec), Boris Janež (Rakek), Slavko Puntar (Ivanje selo) in Bojan Jernejčič (Unec).
  • Druga vrsta: Zmago Križman (Rakek), Brigita Lukek (Rakek), Marija Mlinar (Unec) in Marija Mekina (Rakek).
  • Tretja vrsta: razrednik Mitja Jenko, zadaj Milan Puntar (Unec), Branko Ivančič (Unec), Toni Štrukelj (Rakek), zadaj Niko Kranjac (Rakek), Slavko Modic (Rakek), Stojan Udovič (Unec), Mojca Simšič (Unec) in zadaj Janez Petrič (Unec).

  • Čepijo: Franci Meden (Rakek), Igor Logar (Rakek), Dušan Janež (Rakek), Edi Mekina (Rakek) in Janez Mlinar (Unec).
  • Druga vrsta: Anica Bajt (Rakek), Liljana Bizjak (Rakek), Aleksandra Poženel (Rakek), Evita Kavčič (Unec) in Maja Marzidovšek (Unec).
  • Tretja vrsta: Marta Kranjc (Rakek), zadaj Janez Ivančič (Unec), Rajko Modic (Ivanje selo), Tomo Švigelj (Ivanje selo), zadaj Daniel Matičič (Unec), Janja Krašovec (Rakek), Darinka Petrič (Unec) in Mirjam Mulec (Unec).

Zadnja stran z nekaj podpisi.

Viri:

  • Franci Meden
  • Aleksandra Zajec
  • Liljana Štritof

Kraj: Rakek
Datum: 1973/74
Avtor: Jože Žnidaršič st.
Zbirka: Franci Meden
Skenirano: 11. 9. 2024
Oblika: fotografija

5 komentarjev leave one →
  1. milenaozbolt's avatar
    24. 03. 2025 16:11

    Ugibam, ali je učitelj Mitja Jenko s te slike ista oseba, kot jena tej spletni strani navedena v vsaj sedmih prispevkih iz Starega trga med leti 1952 in 1959, ko je bil otrok Mitja Jenko udeležen pri foto krožku, telovadbi, uprizoritvah raznih dramskih del in še kje, mogoče tudi kot stanovalec dijaškega doma ali vsaj prijatelj “internatarjev”. Bil naj bi sin Metoda Jenka, ki je nekaj let poučeval v Starem trgu… Ali pa je bil morda to kdo drug z enakim imenom?

    Všeč mi je

  2. Neznan's avatar
    Anonimnež permalink
    24. 03. 2025 19:42

    Joj, tehnologija pa jst. Merod je Metod, anonimnež je pa Ivanka. Joj!

    Liked by 1 person

  3. milenaozbolt's avatar
    24. 03. 2025 19:49

    Hvala, vse je v redu in predvsem vemo več – tudi o še eni družini z učiteljskim poslanstvom.

    Liked by 1 person

  4. Neznan's avatar
    Anonimnež permalink
    25. 03. 2025 21:28

    Lepi spomini, lansko leto smo se srecali na petdeseti obletnici valete, bilo je lepo…..

    Bo treba ponoviti z se vecjo udelezbo

    Liked by 1 person

Dodajte komentar