1963 Rakek – Gasilske vaje
Gospod Peter Strohsack, ki je bil dolga leta tudi sam član PGD Rakek, pravi, da sta na sliki Marjan Mekina (levi) in Tone Arko. Za njima pa je Debevčeva hiša, pod vodnim curkom pa hiša Slavca Štruklja.
Vaja poteka na Ulcah, na Rakeku, to je v bližini pokopališča.
Ostala dva gasilca sta na poti, ki danes vodi na pokopališče. Vaje so morale biti zelo zanimive, ker imajo mnogo občinstva.
Desni gasilec je
Jože Franc1 Ileršič. Poleg pa kup otrok, ki so z zanimanjem spremljali dogajanje. Kdo ve, ali je katerega tako pritegnilo, da je tudi sam postal gasilec?
Upam, da se bosta fanta prepoznala. Že po obleki je namreč videti, da je eden skromnejšega porekla, drugi pa iz “močne” hiše.
1 Sprememba 11. 12. 2013
Kraj: Rakek
Datum: 1963
Avtor: neznan
Zbirka: PGD Rakek
Skenirano: 10. 7. 2013
Oblika: fotografija
Desni gasilec na tretji fotografiji je Franc Ileršič, ne pa Jože.
Hvala.
Popravek sem vnesel.
G. Tone Arko nam je dal na voljo nekaj fotografij. Med njimi je tudi fotografija dveh gasilcev, ki je v tem prispevku na prvem mestu. Tu prilagam zadnjo stran fotografije, ki pojasnjuje:
– vaja je bila 17. 5. 1955
– gasilca na sliki sta Tone Arko in Marjan Mekina