1974 Podskrajnik – Zemeljska dela
Štefan Bogovčič se je marca meseca leta 1974 odpravil na gradbišče in napravil ta posnetek, ki prikazuje zasnežen buldožer pod vasico Podskrajnik. Že nekaj mesecev prej so na tem področju potekala zemeljska dela. Tovarna pohištva Brest Cerknica se je zaradi pomanjkanja prostora pod vznožjem Slivnice v sami Cerknici odločila za izgradnjo novih proizvodnih in skladiščnih prostorov na področju pod vasico Podskrajnik.
Prej je bilo na tem področju močvirje polno žab, ki so poleti tako glasno regljale, da smo jih slišali tudi mi na Mali gasi.

Zemeljska dela za nove skladiščne prostore je opravilo Splošno gradbeno podjetje Gradišče Cerknica, montažna dela pa je opravilo podjetje SGP Gorica iz Nove Gorice.
Podoben buldožer, kot je ta na fotografiji, je pripravljal teren leta 1961 na Ločicah v Cerknici, kjer je Brest postavil prvo tovarno ivernih plošč in je bil voznik buldožerja tako prijazen, da smo mularija lahko prisedli na stroj in se vozili na njem ter opazovali škripčevje in zajlo (jekleno vrv), ki je dvigovala ali spuščala težko buldožerjevo klino.
Kraj: Podskrajnik
Datum: 1974
Avtor: Štefan Bogovčič
Zbirka: Zlatko Bogovčič
Skenirano: 10. 6. 2016
Oblika: fotografija
No, to je prava zgodovina, čim več takih slik in opisov. Pohvaljeni.