1956 Cerknica — Andrea Doria
Fotografija neznanega fotografa je nastala poleti leta 1956 v hiši pri Blažičevih na Mali gasi v Cerknici. Pri Blažičevih se je končeval obisk sorodnikov iz Clevelanda, ki sta se naslednji dan vračala v Ameriko. Na poslovilni večer so bili povabljeni tudi vsi sosedje. Slovo ni lahko, saj nikoli ne vemo, če se bomo še kdaj videli. Posebno takrat leta 1956, ko se je slovo smatralo drugače, kot zdaj.
Lojz Furlan in njegova ženi Meri sta se v Evropo pripeljala z italijansko ladjo Andrea Doria. S seboj sta pripeljala tudi luksus avto Buick. Izkrcala sta se v Genovi in se z Buickom pripeljala v Cerknico. V tem času, ko sta bila zakonca Furlan v Cerknici pa se je 25. julija 1956 ladja Andrea Doria potopila, ker se je vanjo zaletela švedska tovorna ladja Stockholm. Zakonca Furlan sta morala nazaj z letalom, avto pa sta v Genovi natovorila na ladjo Cristoforo Colombo (Krištof Kolumb), ki je bila dvojčica ladje Andree Dorie.
![]() |
Na sliki so (od leve proti desni):spredaj:
Zadaj:
|
![]() |
Spredaj:
Zadaj:
|
![]() |
Lojz Furlan je iz Amerike prinesel tudi fotoaparat. Poslikane filme je odnesel s seboj v Ameriko in kasneje Blažičevim poslal fotografije. On je tudi napisal na hrbtno stran fotografije letnico 1956. |
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Kraj: Cerknica
Datum: 1956
Avtor: neznan
Zbirka: Tone Zakrajšek
Skenirano: 8. 9. 2012
Oblika: fotografija
Trackbacks