Skip to content

Cerknica 1969/70 8.a

4. 05. 2011
by

Z osmim razredom v šolskem letu 1969/70 se je slikala razredničarka Marija Lavrenčič.

____________________________________________________________

Ta generacija osmarjev se je lotila zbiranja papirja zelo resno. V dveh letih so ga nabrali toliko, da so bili slovenski prvaki v zbrani količini. Iz spomina je ušlo, koliko ton ga je bilo. Papir so vozili z vozovi in konji, vozički, »karetami«, pobirali so ga prav povsod. Na prevzem so prišli posebni kamioni iz Dinosa iz Ljubljane. Ves papir so imeli skladiščen v kozolcu pri Barbari, kjer so se tudi zbirali. Srečo se spominja, da so tam preživeli veliko čudovitih popoldnevov in koncev tedna.

S papirjem in s prvo nagrado za zbrani papir so dobili toliko denarja, da so lahko odšli na izlet na Mali Lošinj kar za 4 dni. Iz skupnega denarja so poravnali vse stroške. Malo so se morali celo potruditi, da niso denarja nosili domov.

____________________________________________________________

  • Sedijo: Jože Zalar (M’rtinov), Franc Meden, Božo Bajc (Oskar)
  • Sredina: Andrej Šega, Fani Pečkaj (Zelše), Danica Udovič (Zelše), Srečko Knap
  • Zadaj: Anica Malnar (Dolenje Jezero), Elza Poljšak,  Nada Skuk-Cimermančič, Irena Mele
  • Sedijo: razredničarka Marija Lavrenčič, Jože Meden (Dolenja vas), Slavko Kraševec, Andrej Kebe (Sergio – po pevcu z imenom Sergio Endrigo), Zlatan Šušteršič
  • Stojijo: Brane Jerman, Jože Malc (Dovč), Zlatko Bogovčič, Vesna Paternost
  • Zadaj: Alenka Jenček, Anica Urbas (Kramarjeva), Barbara Žitko, Oavka Obreza, Sanda Kržič, Magda Mevc (Zelše).
Tokrat na zadnji strani ni podpisov.

____________________________________________________________

Viri:

  • Srečko Knap

Kraj: Cerknica
Datum: 1970
Avtor: Foto Žnidaršič
Zbirka: Srečko Knap
Skenirano: 18. 5. 2010
Oblika: kopija fotografije

No comments yet

Dodajte komentar

%d bloggers like this: